Учебният процес в редица училища отново е сериозно затруднен заради нови сигнали за поставени взривни устройства. За втори пореден ден учебни заведения в област Благоевград станаха обект на злонамерени бомбени заплахи, които наложиха предприемането на спешни мерки за сигурност.
Образователните институции са получили заплашителните съобщения в ранните часове на деня. На място незабавно бяха изпратени екипи на полицията, които извършиха щателни проверки на сградите. Преустановяването на учебните занятия и евакуацията на ученици и учители се наложиха като стандартна процедура с цел гарантиране на безопасността.
Ситуацията остава под наблюдение, като органите на реда работят по установяването на източника на заплахите. Повтарящите се инциденти в рамките на два дни предизвикват сериозно безпокойство сред родителите, педагогическите колективи и местната общественост.
Към момента няма информация за открити реални опасности, но институциите призовават към спокойствие и стриктно спазване на инструкциите на разследващите екипи.








