Бившият финансов министър Владислав Горанов потвърди, че поддържа активна комуникация с представители на правителството на Съединените щати. Темата на разговорите е свързана с наложените му санкции за корупция, които бяха обявени в рамките на глобалния закон „Магнитски“.
Информацията за предприетите стъпки от страна на Горанов идва на фона на продължаващите дебати в България относно влиянието на американските санкционни списъци върху вътрешната политика и институционалната стабилност на страната.
Детайли по казуса
Към момента липсват подробности относно конкретния формат на разговорите между Горанов и американската администрация, както и дали тези усилия целят преразглеждане на мерките. Очаква се развитието на този процес да има отражение върху политическите му ангажименти и обществения дебат за прозрачността и върховенството на закона.
Темата остава под внимание на обществеността, предвид значението на антикорупционните мерки за международната репутация на България и партньорството ѝ със САЩ.
Снимка: Дневник







