В Националния исторически музей в София се състоя традиционният официален прием по случай Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост. Вицепрезидентът Илияна Йотова произнесе официално слово, подчертавайки дълбокото значение на 24 май за националната ни идентичност.
Празник на българския дух
По време на събитието, събрало видни представители на културните среди, науката и образованието, вицепрезидентът акцентира върху ролята на словото като мост между поколенията. „24 май е празникът, който ни обединява чрез нашата най-голяма ценност – културата и писмеността“, заяви Йотова пред присъстващите.
„Ние сме народ, който е намерил смисъла в това, което е написано и изречено, и днес повече от всякога трябва да пазим това наследство“, допълни тя. Приемът е част от тържествената програма в столицата, с която България отбелязва приноса на Светите братя към европейската и световната цивилизация.
Събитието в Националния исторически музей послужи като финал на богатата програма от чествания в София, която през целия ден беше изпълнена с официални шествия, литературни маратони и изяви на български творци.







