Държавните институции работят за овладяване на ситуацията с водоемите
Продължават дейностите по обезопасяване и постоянен контрол на състоянието на язовирите „Каленик“, намиращ се в община Угърчин, и „Сеферчер“. Държавните структури към Министерството на икономиката, инвестициите и индустрията са ангажирани с мерките вече второ денонощие.
Основната цел на екипите е да предотвратят евентуални рискове и да гарантират сигурността на инфраструктурата в контекста на последните промени във времето и обилните валежи в страната.
„Към момента няма непосредствена опасност за населението в района“, се посочва в официалната информация. Специалистите остават на място, за да следят нивата на водата и цялостната техническа безопасност на двата водни обекта до пълното стабилизиране на обстановката.
Властите призовават гражданите да запазят спокойствие и да следят единствено официалните съобщения на компетентните институции.








