Украинска делегация, водена от секретаря на Съвета за национална сигурност Рустем Умеров, е отпътувала за САЩ, за да продължи работата по споразумението за прекратяване на войната с Русия. Новината бе съобщена от президента Володимир Зеленски в платформата „Екс“, цитирана от Ройтерс.
Според Зеленски задачата на делегацията е „бързо и по същество“ да бъдат изработени необходимите решения и конкретни стъпки, които да доведат до край на конфликта. Президентът допълни, че очаква резултатите от проведените дни по-рано разговори в Женева със САЩ да бъдат финализирани още утре.
Мисията на украинската страна се разглежда като част от ускорените дипломатически усилия, целящи постигане на напредък в преговорите с Вашингтон и намиране на път към прекратяване на военните действия.








