София
слаб дъжд 23°

Абонирай се за нашия бюлетин и получавай всички най-актуални новини по света и у нас

Столична община започна миене на подлези на четири ключови места в София

Сподели:

Столична община продължава кампанията по почистване на подземната пешеходна инфраструктура в града. Днес екипите се фокусират върху четири ключови локации, които се използват ежедневно от хиляди столичани.

Кои подлези се почистват?

Съгласно информацията от общинските служби, дейностите по хигиенизиране обхващат подлезите при:

  • Националния дворец на културата (НДК);
  • Телевизионната кула;
  • площад „Лъвов мост“;
  • четвъртия обект, включен в графика за деня.

Почистването включва машинно миене на подовите настилки, почистване на стените и дезинфекция на парапетите, с цел подобряване на средата за придвижване на пешеходците.

„Миенето на подлезите е част от рутинната поддръжка, която има за цел да осигури по-добри условия за преминаване през ключовите възли на градската инфраструктура“, коментират от отговорните звена.

Гражданите се призовават за търпение, докато траят дейностите по почистване в посочените райони.

Снимка: reklama@webground.bg (Actualno.com)

Сподели:

Водещи новини от деня

Унгарското правителство предприе решителни стъпки за ограничаване на притока на работна ръка от страни извън Европейския съюз. С ново постановление, п...
Нова звезда е родена на кортовете в Париж На едва 19 години руската тенисистка Мира Андреева записа името си в историята, печелейки престижния турнир ...
Броят на загиналите при тежкия пътен инцидент на „Челопешко шосе“ в София достигна четирима души. Трагичният развой на събитията беше потвърден след п...

Коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *