Столичната община започва решителни действия за спасяването и връщането към живот на една от най-емблематичните локации в София – къпалнята „Мария Луиза“ и прилежащия ѝ Летен театър в Борисовата градина.
Дълги години обектът, който някога беше символ на лятното забавление и олимпийски блясък, тъне в разруха и забрава. Сега обаче администрацията поставя на дневен ред въпроса за нейното възстановяване, което е дългоочаквано от гражданите на столицата.
Планът за спасяване цели да превърне отново зоната в привлекателно място за спорт, култура и отдих, съобразявайки се с високата стойност на парка като културна ценност. От Столична община подчертават, че възстановяването на къпалнята е приоритет, който ще допринесе за облагородяването на централната градска част.
Предстои преглед на състоянието на сградите и съоръженията, както и изготвяне на подробен график за бъдещите строително-ремонтни дейности. Жителите на София се надяват, че „Мария Луиза“ скоро отново ще посреща посетители, възвръщайки славата си на едно от най-предпочитаните места за отдих в града.
Снимка: reklama@webground.bg (Actualno.com)







