Жителите и гостите на столицата се подготвят за едно от най-очакваните събития в културния календар на града. Днес пред Националния дворец на културата (НДК) официално се открива Пролетният панаир на книгата, който за поредна година превръща пространството около емблематичната сграда в най-голямата книжарница на открито в България.
Литературен празник в сърцето на столицата
Панаирът събира под открито небе десетки български издателства, предлагайки на читателите широк спектър от нови заглавия, класическа литература, детски книжки и специализирани издания. Събитието не само предоставя възможност за среща с любими автори, но и затвърждава статута на София като център на литературния живот в страната.
„Паркът пред НДК отново се превръща в притегателно място за всички, които ценят хубавата книга и искат да се потопят в атмосферата на четенето“, коментират организаторите на форума.
Какво да очакват посетителите?
Освен богатия избор от литература, програмата на панаира включва поредица от съпътстващи събития, представяния на книги и дискусии с писатели. Посетителите ще имат възможност да се запознаят лично с най-новите тенденции на книжния пазар и да се възползват от специални отстъпки, подготвени от издателствата за ценителите на литературата.
Очаква се през следващите дни мястото да бъде изпълнено с хора от всички възрасти, а организаторите напомнят, че входът за всички събития в рамките на панаира е свободен. С официалния старт на събитието София отново доказва, че интересът към четенето остава висок и е неделима част от динамичния ритъм на модерния град.







