Столична община завърши ключов етап от усилията за възстановяване на общественото пространство в най-големия парк на столицата. След дълги административни процедури и спорове, беше отстранена и последната от шестте масивни метални конструкции, известни като „чадъри“, които бяха част от бившата автокъща „Капитолия“ в Борисовата градина.
Премахването на съоръженията бележи физическото освобождаване на площ от близо 3 декара в сърцето на парка. Това пространство, което дълги години беше ограничено за гражданите заради функционирането на частния обект, сега ще може да бъде интегрирано обратно към общите зелени площи на Борисовата градина.
Предстоят финални дейности по терена
Въпреки че металните конструкции вече са премахнати, работата на терен продължава. От Столична община уточниха, че предстои предприемането на мерки по премахване на фундаментите и останалите елементи, останали от старите съоръжения. Целта е площта да бъде изцяло разчистена и обезопасена, за да бъде върната за свободно ползване от столичани.
Този ход е част от дългосрочната стратегия на градската управа за премахване на незаконни обекти от територията на столичните паркове и възстановяване на оригиналната визия на обществените пространства.
Снимка: Дневник







