Днес, 1 юни, в сърцето на столицата започва едно от най-очакваните събития за любителите на литературата – Пролетният панаир на книгата. Литературният форум ще бъде разположен в пространството пред Националния дворец на културата (НДК) и ще продължи до 7 юни.
Любителите на книгите ще имат възможност да се срещнат с представители на над 150 български издателства. Организаторите обещават богат избор от най-новите заглавия на българския и световния книжен пазар, като за посетителите са предвидени и специални отстъпки за голяма част от предложенията.
Освен основната изложбена част, събитието включва и богата съпътстваща програма. Панаирът ще бъде домакин на различни премиери, срещи с популярни автори и дискусии, които ще се провеждат от 1 до 6 юни. Пролетният панаир на книгата се утвърждава като важна платформа за популяризиране на четенето и среща между авторите, издателите и читателите в София.
Гражданите и гостите на града могат да посетят щандовете в парка пред НДК всеки ден до 7 юни.
Снимка: Дневник








