Инцидент с председателя на столичния съд предизвика сериозен отзвук
Председателят на Софийския градски съд (СГС) Руси Алексиев е станал обект на опасна агресия. Според информация, разпространена от „Дневник“, магистратът е бил заплашен с нож от 32-годишен мъж. Нападателят директно е отправил закана за убийство към съдията, заявявайки намерението си да го наръга.
Инцидентът е пореден случай на посегателство срещу висш представител на съдебната власт в столицата, което поставя на дневен ред въпросите за сигурността на магистратите. Към момента органите на реда работят по случая, като се извършват процесуално-следствени действия за изясняване на мотивите на извършителя.
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на лицето за отправените закани. Към този час няма информация за пострадали при инцидента, а работата по досъдебното производство продължава под надзора на компетентните органи.
Снимка: Дневник






