Столичният общински съветник Симеон Ставрев внесе официален доклад в Столичния общински съвет (СОС), с който настоява за създаването на публичен регистър на автомобилите, ползващи право на безплатно паркиране в платените зони – синя и зелена.
Предложението цели осигуряването на по-голяма прозрачност при управлението и контрола на паркирането в столицата. Ставрев подчертава необходимостта гражданите да имат достъп до информация за това кои превозни средства са освободени от такси и на какво основание се ползват тези привилегии.
„Общественият интерес изисква пълна яснота как се управляват ресурсите на града ни“, заяви общинският съветник. В момента механизмът за безплатно паркиране често буди въпроси сред столичани, а създаването на регистър би спомогнало за ограничаване на потенциални злоупотреби и по-ефективно администриране на паркоместата в центъра на града.
Предстои докладът да бъде разгледан от отговорните комисии в общината, след което ще бъде подложен на гласуване от Столичния общински съвет. Ако бъде прието, решението ще задължи Центъра за градска мобилност да организира публично достъпна база данни, обновявана в реално време.
Снимка: reklama@webground.bg (Actualno.com)







