Представители на кабинета предприемат спешна проверка на действията по възстановяване на водоснабдяването в Севлиево след сериозната авария, засегнала града. В инспекцията на терен ще участват министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова, както и министърът на земеделието и храните.
Оценка на нанесените щети
Целта на посещението е да се установи на място докъде е стигнал процесът по ремонтни дейности и да се гарантира, че водоподаването към жителите на общината ще бъде нормализирано в най-кратки срокове. Правителствените представители ще се запознаят с предприетите мерки за справяне със ситуацията и ще обсъдят с местните власти какви допълнителни ресурси са необходими.
Ситуацията остава критична за много домакинства, като държавните институции са ангажирани със стриктен контрол на възстановителните работи. Очаква се след инспекцията да бъдат дадени допълнителни указания за ускоряване на дейностите по обекта, за да се избегнат бъдещи подобни инциденти.
Снимка: Дневник








