Софийското метро продължава своята модернизация. Днес бе даден официален старт на движението на първите от общо осем нови метровлака, които са предназначени за обслужване на пътниците в столицата.
Церемонията по пускането в експлоатация се състоя в метродепо „Обеля“. Новите композиции вече поемат редовни курсове по Линия 1, което се очаква да повиши комфорта и капацитета на най-натоварената част от подземната железница.
„Въвеждането на новите метровлакове е ключова стъпка към подобряване на градската мобилност и обслужването на столичани“, коментират от ръководството на „Метрополитен“. Новият подвижен състав отговаря на най-съвременните изисквания за сигурност, енергийна ефективност и удобство за пътниците.
Настоящото обновяване е част от мащабната инвестиционна програма за модернизация на градския транспорт в София, насочена към осигуряване на по-бързо и надеждно придвижване в рамките на града.







