Столичната полиция разкри поредна схема за разпространение на забранени вещества, организирана чрез популярното приложение за съобщения „Телеграм“. При специализирана полицейска операция в София е бил неутрализиран склад, използван от престъпна група за съхранение и дистрибуция на наркотици.
По информация, предоставена от разследващите, при акцията са иззети значителни количества високорискови вещества. Конфискувани са над 1 килограм кокаин, около 2,5 килограма марихуана и близо 1000 хапчета, съдържащи амфетаминови производни.
Нови методи на престъпна дейност
Случаят подчертава тенденцията криминалните структури все по-често да използват технологиите за криптирана комуникация, за да затруднят проследяването на своята дейност от страна на органите на реда. Полицейските служби в столицата активно проследяват подобни канали за продажба на наркотици, като случаят е поредното доказателство за усилията за ограничаване на разпространението им в градска среда.
Разследването по случая продължава, като се уточнява кръгът на лицата, участвали в престъпната мрежа, и тяхната роля в йерархията на склада. Операцията показва решимостта на МВР да противодейства на дистрибуцията на наркотици, която представлява сериозен риск за сигурността в града.
Снимка: Георги Василев







