София
предимно ясно 19°

Абонирай се за нашия бюлетин и получавай всички най-актуални новини по света и у нас

Нов протест в „Младост“: Жители отново се противопоставят на строителството на 75-метрова сграда

Сподели:

Жители на столичния квартал „Младост“ излязоха отново на протест пред сградата на местната община, изразявайки категоричното си несъгласие с продължаващото изграждане на 75-метрова сграда в района. Недоволството на гражданите ескалира, след като преди две седмици те организираха първата голяма демонстрация срещу проекта.

Основни притеснения на гражданите

Хората, живеещи в близост до бул. „Александър Малинов“ и метростанция „Младост“, се опасяват от сериозни негативни последици за качеството си на живот. Според протестиращите, мащабният строеж ще доведе до:

  • Натоварване на инфраструктурата: Допълнителният трафик в района, който вече е един от най-натоварените, би застрашил спокойствието и безопасността на живущите.
  • Стесняване на жизненото пространство: Височината на сградата, според местните, е несъобразена с облика на квартала и предвиденото застрояване.
  • Проблеми с паркирането: Притесненията са, че новата сграда ще задълбочи хроничния недостиг на места за паркиране в района.

„Настояваме за прозрачност и диалог. Не сме против развитието на квартала, но то трябва да се случва по начин, който не нарушава интересите на хората, които вече живеят тук“, коментира един от участниците в протеста.

Каква е ситуацията до момента?

Протестиращите настояват за незабавна проверка на разрешителните за строеж и по-стриктен контрол от страна на компетентните институции. Случаят остава под вниманието на обществеността, като жителите заявиха готовност да продължат с недоволството си, докато исканията им не бъдат чути от общинската администрация.

Към момента от общината в „Младост“ не са предоставили официален коментар по поредната ескалация на напрежението, но очакванията са да бъде сформирана работна група, която да разгледа документите по инвестиционното предложение.

Сподели:

Водещи новини от деня

София стана сцена на грандиозно музикално преживяване, след като австралийската електро-поп формация Empire of the Sun изнесе впечатляващ концерт пред...
Приключи гласуването на частичните местни избори за кмет на столичния район „Средец“. По данни на Общинската избирателна комисия (ОИК) – Столична, изб...
Днес в 13 населени места в България се проведоха частични местни избори за кмет. Вотът премина при засилен интерес, особено в столицата, където жители...

Коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *