Жители на столичния квартал „Младост“ излязоха отново на протест пред сградата на местната община, изразявайки категоричното си несъгласие с продължаващото изграждане на 75-метрова сграда в района. Недоволството на гражданите ескалира, след като преди две седмици те организираха първата голяма демонстрация срещу проекта.
Основни притеснения на гражданите
Хората, живеещи в близост до бул. „Александър Малинов“ и метростанция „Младост“, се опасяват от сериозни негативни последици за качеството си на живот. Според протестиращите, мащабният строеж ще доведе до:
- Натоварване на инфраструктурата: Допълнителният трафик в района, който вече е един от най-натоварените, би застрашил спокойствието и безопасността на живущите.
- Стесняване на жизненото пространство: Височината на сградата, според местните, е несъобразена с облика на квартала и предвиденото застрояване.
- Проблеми с паркирането: Притесненията са, че новата сграда ще задълбочи хроничния недостиг на места за паркиране в района.
„Настояваме за прозрачност и диалог. Не сме против развитието на квартала, но то трябва да се случва по начин, който не нарушава интересите на хората, които вече живеят тук“, коментира един от участниците в протеста.
Каква е ситуацията до момента?
Протестиращите настояват за незабавна проверка на разрешителните за строеж и по-стриктен контрол от страна на компетентните институции. Случаят остава под вниманието на обществеността, като жителите заявиха готовност да продължат с недоволството си, докато исканията им не бъдат чути от общинската администрация.
Към момента от общината в „Младост“ не са предоставили официален коментар по поредната ескалация на напрежението, но очакванията са да бъде сформирана работна група, която да разгледа документите по инвестиционното предложение.






