Жители на столичния квартал „Красно село“ се събраха на протест, за да изразят силното си несъгласие с плановете за застрояване на местността, известна като „Поляната с бабуната“. Гражданите настояват за запазване на зелената площ, която определят като „зеленото сърце на квартала“.
Протестиращите издигнаха плакати с призиви за защита на пространството и подчертаха, че подобни зони са жизненоважни за качеството на живот в гъсто населените градски райони. Акцията премина под мотото „Спасете поляната с бабуната!“.
Това е пореден случай на обществено недоволство в столицата, насочено срещу инвестиционни намерения в съществуващи зелени площи. Жителите на „Красно село“ декларираха категоричната си позиция, че няма да позволят унищожаването на природата в района и ще продължат своята борба за запазване на обществения интерес и градската среда.
Общинските власти все още не са излезли с официален коментар относно конкретните стъпки, които ще предприемат за решаване на казуса след поредната вълна от недоволство.
Снимка: Дневник







