Засилен контрол върху водачите на електрически тротинетки в столицата доведе до налагането на сериозен брой санкции. От Общинска полиция и Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) отчетоха, че са съставени над 440 фиша за нарушения, извършени от водачи на двуколесни превозни средства.
Основните нарушения, констатирани от органите на реда, включват движение в забранени зони, неспазване на правилата за предимство, както и движение по платната за автомобили, където това е недопустимо. Често срещани са и случаите на превозване на втори пътник, което е изрично забранено.
Целта на предприетите от властите засилени проверки е повишаване на безопасността на движението в града и намаляване на инцидентите с участието на този тип превозни средства, чиято популярност в София нараства драстично.
От институциите напомнят, че водачите на електрически тротинетки имат задължения, сходни с тези на велосипедистите, и призовават за стриктно спазване на Закона за движение по пътищата, за да се гарантира сигурността както на водачите, така и на пешеходците.






