Ескалация на напрежението в испанската столица
Мащабен антиправителствен протест в Мадрид прерасна в сериозни сблъсъци между демонстранти и силите на реда. Хиляди граждани излязоха по улиците на испанската столица, за да изразят своето недоволство от политиките на правителството, водено от премиера Педро Санчес.
Равносметката от сблъсъците
Действията на протестиращите доведоха до директни конфликти с полицията. По официална информация най-малко седем служители на реда са пострадали по време на овладяването на безредиците. Силите за сигурност са извършили редица арести на участници, които са преминали границата на мирния протест.
Ситуацията в центъра на Мадрид остава напрегната, като основните искания на недоволните са насочени срещу текущия курс на управление на страната. Властите призоваха към въздържаност, докато разследванията за причините, довели до ескалацията на напрежението, продължават. Към момента обстановката се нормализира под засилено полицейско присъствие.








