Министерството на регионалното развитие и благоустройството предприе сериозни мерки за контрол на градоустройствените процеси във Варна. Регионалният министър Иван Шишков обяви, че екипи на Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) и Агенцията по геодезия, картография и кадастър вече са започнали мащабна проверка в местната общинска администрация.
Целта на инспекцията е да се проследи законосъобразността на издаваните разрешения и съответствието на кадастралните планове с действителната ситуация на терен. Проверката е част от усилията на правителството за осигуряване на по-голяма прозрачност при управлението на строителните дейности и спазването на нормативните изисквания в големите общини.
„Основните цели на проверките са да гарантираме, че всички процеси в общината се извършват в пълно съответствие със закона“, подчерта министър Шишков. Очаква се след финализиране на инспекцията, компетентните органи да излязат с официален доклад за евентуални нарушения или препоръки за корекции в работата на общинската администрация по отношение на кадастъра и строителния надзор.








