Ситуацията във Велико Търново след преминалата мощна стихия остава тежка, като институциите продължават мобилизацията на допълнителни ресурси за възстановяване на нормалния ритъм на живот в региона.
По информация на Министерството на правосъдието, общо 15 лишени от свобода от Затворническото общежитие от открит тип „Велико Търново“, което е към затвора в Ловеч, са мобилизирани да оказват съдействие при разчистването на засегнатите от наводненията площи.
Координирани действия за възстановяване
Включването на затворниците е част от усилията на община Велико Търново за справяне с последиците от природното бедствие. Лицата, изтърпяващи наказания в общежития от открит тип, често се привличат към общественополезни дейности, особено при кризисни ситуации, изискващи ръчен труд за почистване на наноси, отломки и кал от обществени пространства.
„Ситуацията изисква извънредни мерки и всеки чифт ръце е от голяма полза за бързото разчистване на града,“ отбелязват местните власти. На място е създадена необходимата организация за гарантиране на реда и безопасността по време на работния процес.
Продължаваща помощ за пострадалите региони
Припомняме, че това е пореден случай на мобилизация на държавни ресурси в рамките на последните 24 часа. По-рано днес стана ясно, че държавният резерв също изпраща спешна помощ под формата на бутилирана вода за засегнати от наводненията райони в страната, включително Севлиево.
Екипите продължават работа на терен, като приоритет остава осигуряването на проходимост на основните инфраструктурни обекти и подпомагане на най-тежко пострадалите домакинства.








