Бившият вътрешен министър отправи сериозни обвинения към ДАНС и лидерите на ГЕРБ и ДПС
Бившият министър на вътрешните работи Иван Демерджиев отправи остри критики по повод действията на Държавна агенция „Национална сигурност“ (ДАНС). Според него институцията е отменила принудителното изгонване на Олег Невзоров от България вследствие на външен натиск.
Демерджиев изрази сериозни съмнения относно независимостта на ръководството на Агенцията. Той заяви категорично: „Аз лично се съмнявам, че Деньо Денев, като директор на ДАНС, сам е взел решението да отмени заповедта за изгонването на Олег Невзоров. По-скоро вярвам, че това е станало под натиска на Бойко Борисов и Делян Пеевски“.
В отделен коментар пред медиите Демерджиев подчерта принципа за върховенство на закона, като посочи, че нито една институция не следва да се поддава на задкулисни влияния. „Никой не стои над закона, законите са за всички“, категоричен бе той, добавяйки, че ако няма нарушения, никой не трябва да се притеснява от разследвания или административни мерки.
На този етап от ДАНС все още не са излезли с официален отговор на отправените обвинения относно казуса и евентуалното политическо вмешателство в оперативната им дейност.
Снимка: Георги Пауновски








