В сърцето на столицата – площад „Славейков“ – жителите и гостите на София станаха част от уникално културно събитие. По случай празника на българската просвета и култура, мястото, известно със своята богата литературна история, беше озвучено от българска реч в продължение на 24 часа.
Инициативата, провеждаща се за шеста поредна година под наслов „Да поЧетем“, събра любители на книгите, творци и общественици, които се обединиха около идеята за популяризиране на родната литература. Денонощният маратон превърна емблематичния столичен площад в сцена на духовността, където класически и съвременни произведения достигнаха до минувачите.
„Това събитие е своеобразен мост между поколенията и доказателство, че София има своето постоянно място на световната литературна карта“, споделиха организаторите. Литературният аудио фон на „Славейков“ припомни за важността на българския език и писменост, затвърждавайки празника 24 май като един от най-светлите моменти в културния календар на града.
Инициативата отново успя да вдъхне нов живот на прочутото софийско място, превръщайки го в център на смислени разговори и споделено преживяване на българската култура.






