Специален жест за най-малките посетители по случай празника
Столичната зоологическа градина се подготвя за честването на Международния ден на детето – 1 юни, като отваря врати за всички непълнолетни посетители напълно безплатно. Инициативата цели да предостави възможност на повече семейства с деца да се докоснат до разнообразието от животински видове в най-големия зоопарк в България.
Безплатен достъп за всички деца
Традиционно, на 1 юни Столичният зоопарк осигурява празнична атмосфера за своите малки гости. Разходката сред природата и възможността за наблюдение на екзотични животни от близо са сред предпочитаните начини за отбелязване на празника в столицата.
„Нашият стремеж е децата да прекарат един незабравим ден, изпълнен с нови познания за природата и животните,“ споделят от ръководството на зоологическата градина. Очаква се голям интерес от страна на столичани и гостите на града, като е създадена необходимата организация за осигуряване на комфортен и безопасен достъп за всички посетители.
Зоопаркът в София призовава родителите да планират своето посещение навреме, като напомня, че на територията на комплекса се провеждат и редица образователни инициативи и демонстрации, подходящи за любознателните малчугани.
Снимка: Дневник







