Административният съд – София-град взе решение, с което отменя наскоро въведени промени в правилата за прием на ученици в първи клас в общинските училища на столицата. Решението идва само дни преди обявяването на резултатите от първото класиране, което е насрочено за 2 юни.
Информацията за съдебното решение бе потвърдена чрез официално прессъобщение от Столична община. Оттам посочват, че приемат решението на магистратите и предприемат необходимите действия за изпълнението му.
Ситуацията преди класирането
Общината уверява родителите, че се предприемат всички нужни мерки, за да не се допусне създаване на хаос в процеса по прием, който е от изключителна важност за хиляди семейства. Към момента не се съобщава за отлагане на обявяването на резултатите, планирани за началото на юни.
Очаквайте подробности за това как точно решението на съда ще се отрази на критериите за подбор и какви стъпки ще предприеме администрацията, за да гарантира прозрачен и справедлив процес за бъдещите първокласници в София.
Снимка: Александра Маркарян







